02 April 2015

hayat manuele yakın bi su makinesi gibi diil mi bazen?

1 nisan 2015
yazık bana
gün içinde elimde en az 7 kere kahve bardağıyla kendimi yakaladığımda,
karşıdan karşıya geçerken yeşile yetişmek için kendimi koşarken bulduğumda,
timeline'da iki saniyede bir akıp geçmesini normalleştirdiğim ölüm haberlerini hiçbi şey olmamış gibi scroll ettiğimde
birilerinin parasıyla birilerini bi yerden bi yere getirmeye çalışırken tatlı dilim güler yüzümle anlattığım şeyleri ezberlediğimi farkına vardığım an yüzüme daha canlı bi gülümseme takındığımda,
uykumdan uyanıp aklıma gelen hikayeleri unutmayayım diye hemenceik gözlüğümü bile takmadan telefonumdaki sikindirik bi aplikasyona yazdıktan sonra sabah sırf hipermetrop olduğum için yazdıklarımı okuyamayıp temize geçemiyorum diye bahanelenip sildiğimde
vapura yetişeyim diye simit sarayı'ndan tıkınıp denizin ortasına geldiğimde ulan senin kafanı sikiiim nesli yine şişirdin kendini diye düşündüğüm sırada pazartesi olsun bakarız diye yalandan kendime söz verdiğimde... diye uzayıp gidiyor.

ders arasında şu su makinesinin önünde durup 330 ml su almak için 1 lira para attım. sonra iki dakikadan fazla bi zaman 'acaba hangi raftakini alsam' diye mal mal durdum. tabi aslında durmadım aklımdan bin tane şey geçti.
√ şimdi buncacık suya 1 lira verdin ister 33'e bas ister 35'e ne değişcek ki?
√ raflar neden 21-25, 31-35, 41-45 diye acaba? şimdi ben 26 yapsam n'olur?
√ acaba 21'deki son suyu alsam dolabı açıp o rafı hemen dolduruyorlar mı?
√ şişe tam gelirken elektrikler giderse mekanizma durur mu?
31'e bassam kesin bozuktur, suyu alamam param da yanar mı?
√ acaba sodalar neden sadece iki raf?
√ bu raf sayıları neden 21'den başlıyo da 11'den başlamıyo? 
√ 3 şişe su almak için önden 3 lira mı atmak lazım yoksa önce para sonra su, önce para sonra su, önce para sonra su gibi mi çalışıyo bu alet?
√ 22'den mi alsam acaba? yok lan 40'lara kimse basmıyodur ordan alayım...
soda için iki seçenek var sikerler acaba soda mı alsam?
√ ya da acaba dersin bitmesini bekleyip sırma su siil de reina su mu alsam şütte'den? hem o camda.
allam ben niye bu kadar kararsızım niye niye?
√ dünya da o kadar derdin var nesli amk kaça basııcana karar veremediğin için mi üzülüyosun? sen ne salak bi karısın...
aşaa inip çay almaya üşendiğin için su içiim bari diyiip onu bile yapamıyosan....
diye düşünürken gözlerim doldu. kaça basıp aldım suyu? arkamda sıra olmaya başlamasaydı daha nereye giderdi acaba bu mevzu? bi soda bi su mu alsaydım lan keşke?

bunların hepsi: yeşil ışığa yetişmek için koşarken içtiğim kahvelere lanet ettiğim sırada, ulan acaba şimdi şu saniye bu hayatta kaç kişi ölüyor hesabı yaparken 'dur şimdi onu sonra hesaplarım vapura kaç dakka kaldı' diye elimdeki simidi boğazıma tıktıktan 5 dakika sonra kendime küfür edeceğimi bile bile içimden rejim sözü verip 3,5-4,5 derece hipermetrop olduğum için oluyo.
baştaki sözü geri aldım. yazık bana falan diil... 'gelen bu' bana. peki gelen bu, ya yazıksa?
ulan keşke aklıma gelen ilk raftan alsaydım o suyu 33'e basıp..

2 nisan 2015
dersin başında gidip makinenin  fotoğrafını çektim. sonra 1 lira atıp 22 numaradan bi su aldım. karar vermem çok kolay oldu. o esnada aklımdan boş olan 23'e bassaydım acaba hakkımı kayberder miyim lan? yoksa makine salak olduğumu anlayıp bi kere daha seçim yapmam için bana bi şans daha verir miydi? hayat iphone mu amk hata yaptınız yeniden deneyin desin. manuel'e yakın bi su makinesi kendisi. hayat gibi. ders arasnda bu sefer 2 su almaya karar verdim. birini de halil içer diye. gittim 1 lira attım hiç düşünmeden 23'e bastım. içimden nasıl seviniyorum böyle 'oh be bu sefer tutulmadan karar verebildim' diye. vııımııııı diye bi ses... raf döndü. ama boş rafı seçmişim (mişim! lafa bak amk 1 saat evvel ulan boş rafı seçsem n'olur diye dşünen ben diil miyim?) 1 lira attım 44 numaralı rafı seçtim, hop su düştü. 1 lira daha attım..... eror verip neye basııcamı bilemedim dizlerim boşaldı. sonra 31'e bastım su geldi. böylece 3 liraya 2 su alabilmiştim ve bi önceki günden daha çok hasar vermiştim beynime. bile bile ama 'umut ederek' boş rafa para atıp tüh demek benim kafamın içinin özeti.

aslında freud büyük buhrana neden olan ekonomist tarihi bize yanlış öğrettiler....
diye gider bu hikaye. şaka lan şaka.
No comments: