07 August 2012

anlatsam biter mi acaba?

çişini söölemeyi öğren die annanen seni günlerce oturttu o lazımlıkta... afferim ii halt etmiş. önceleri hiç lazımlığa yapmamışım ne zaman ki kaldırıyomuş ordan gidip donuma işiyomuşum bi köşede. her lazımlıktan kalkışta altıma işediğimde de kıçıma şaplak yediriyomuş iki tane (ama ööle şey diil yani küçük şaplaklar dio) köpek gibi öğrenmek bu olsa gerek.

ilkokulun ilk günü en sevdiğim retkit'in resmi çantada :) çanta benim istediğim ayakkabı annemin istediği oldu. akşamına da çıkışta doğruca foto çallı'ya gidildi. ilk gün hatırası. ilkokulunilkgününde ayakkabılarım bu kadar kirlenmemiş olsa başka bi nesli olur muydum yoksa ilkokulunilkgününde nesli olduğum için mi ayakkabılarım o kadar kirlendi? sonra okula başlayan her bıdıcan gibi benim de bakışlarımdaki - 1. adımı şaplak olan, kaka yaptıktan sonra kıç temizlemeyi öğrenme başlıklı 2. adım tuvalet eğitimi döneminin - en eğlenceli 'aaanneee bitttiiiii' seslenme neşesi kayboldu sanırım.

sonraları foto çallı'da okulun her ilk gününde foto çektirmek adetten oldu. bu etkinlik aklımda hep, sabah okula gitmeden ayakkabılar kirlenmeden aradan çıksması gereken bi mesai olarak kaldı.

No comments: