15 July 2012


seni biraz özgür bırakmak lazım dedi akşam biri bana. dostum benim problemim benim biraz fazla özgür olmam zannımca dedim. ööle inek gibi baktık birbirimize. ben sana bi tekila koyiim dedim. halleştik sonra.

haftada bir de olsa iyi geliyo akşam üzeri 4 gibi dükkana gitmek için evden çıkıp sabah7'de eve dönene kadar kapatmak. içimdekinin dışına çıkıyo gibi oluyorum. gece bi aşamadan sonra herkes götüne kadar sarhoşken cin gibi ayık olup da ayyaş geyiği izlemek çok eğlenceli. biraz ayıp mı acaba diye düşünüyorum ayıkken insanların sarhoşluklarıyla eğlenmek diye ama... dalga geçmiyorum ki. eğlenmek! için çıkmış insanların bi aşamada beyinleri tersyüz olup da başka modlara geçmeleri, dertleri her nerdense oraya bağlanıp hala gülmüsemeleri dans etmeleri... hoşuma gidiyo. zihin ne acayip şey olm. hophop moddan moda geçiyo ama mişını hiç untmuyo 'eğlenicez eğlenicez eğlenicez.....' diye kendine tekrar edip dururken gülümsemeyi hiç bırakmadan maymundan erik ağcına pek çeşitli hallere bürünebiliyo.

öğlen uyanıp da gazete tivitır bakınca içime verio gibi oluyorum sonra sağa sola ben de haber paylaşıp 'bak gündeme neler olmuş benim de söyliicek sözüm var' diyip yanına yöresine komentler yazınca rahatlıyo muyum alışkanlık mı yoksa diye düşünüyorum. şimdi bu van lav'daki içki husumetiyle ilgil bi bildiri yazıldı mesela. yarın düşer feysbuka. aha yazdık işte bişe içindeyken içinde olanlara hitaben yazdık. mağdur edilen kültür sanat ortamı insanları olarak bişe yazdık... afferim. sabah bildiriyi okurken farkettim ben tertemiz kadın olmak dışında hiç bi hikayenin mağduru olamayacak kadar püri pak biriyim. kadın olmak yeterince zor, bi de kürt olsam bi eşcinsel olsam bi de fakir olsam bi de piç olsam bi de.... tek mağduriyetim 32 yaşına gelmiş siki taşşana denk bi kadın olarak dünyanın istanbul şehrinde gece 1 buçukta taksiciyle kavga edip polisten 'bu saatte sokakta işiniz ne' lafı yiyip ekip arabasıyla eve bırakılmaktan başka mağduriyetim yok ki. minicik bi olay aslında di mi? öyle diil işte. altında neler neler var o ekip arabasıyla yolculuğun. beni ekip arabasıyla güvenli! bi şekilde eve bıraka o zihniyet dünkü festivalin amına koydu, ölmüş çocuğun fotosunu çerçeveletip seçmenlerine şov yaptı, diyarbakır'dakilerin anasını sikti.yetmemiş gibi tüm bunlar olurken gazetelerde medya gurumuz acun'un merve diye bi karıyla olan husumetini manşetten verdi...

içimdeki dışımdaki birbirine girmiş durumda. ordayken orda olabildiğim bi yer var o da detoks niyetine hafta bir gidip yardım ettiğim bar. n'oldu aq? geceyi rekor ciroyla kapatıp alaçatı'daki dükkana neşeyle telefon edip haber verdik... bildiri mildiri yalan :) 300 kişi paylaşır feysbukta, 3 ay sonra bi festival daha olur miting yapmalarına izin verilmeyenler festivalde içki içemedikleri için mekana gelir, ciro rekoruna katkıda bulunur. dükkanı kapar taksiciyle kavge eder eve döner uyuruz öğlen uyanmak üzere.

bir varmış bir yokmuş zaman zaman içinde tetikçilere ağam paşam çekilirken hırsızlara kumdan inşaat yaptırmak için ihale peşkeşlenirken... diye başlayan bilmemkaçyüzbininci masalın yazılışına şahitlik eden bi grup bahçe cücesi oluruz. masal biter, uyku mışıl, sonra güzel sabah... kahvaltıda bir yumurta sütle çırpılırken sağlıklı beslenmeyi öğrenir öğrendiklerimizden kör olmuş gözlerimiz yine uykudan kapanır hale gelene kadar devam ederiz.

amin

No comments: