31 December 2011

geleneksel yıl sonu muhasebesi yapmak icab ediyo sanırsam da bilemedim neyi hesaplasam diye.
resmin içine girip bakınca anlat anlat bitmezler var
ordan bakınca klasik nesli halleri olaylar var
tek tek hatırlayınca yuh aq bi o eksikti dedirten 'e bundan başkası da beklenemezdi'ler var
her sene olduğu gibi beklenmedik komik kazalarla kendimi yaralama hikayeleri var: 
çatıdan inmeye çalışırken balkona düşüp elimi incitmek en komik olandı. 
memleket meselelerine darlanıp girdiğim bunalımı kamufle etmek var:
içeri alınan tanıdıklar, yanlışlıkla ölen insanlar... hepsiniz yazsam tek tek yılın gerisi gölgede kalır.
sabahında hatırlamaktan utandığım sarhoş hikayeleri var:
dans ederken çocukları karıştırıp gey olanla öpüşmek. 
verilip alınan kilolar var:
önce 9 verdim sonra 4 aldım şimdi 2 fazlam var gibi bişe. tam da hesaplayamıyorum aslında ruh halime hangisi yakışıyosa idal kilom o sanırım. nasılsa hiç bi zaman paket gibi götü olan tay gibi bi kadın olamiicam. buna da şükür. 
taşınılan evler var:
kifoz hala dizimin dibinde ama kendisinin ayaklarımla olan ilişkisini keşfettikten sonra kendi yerimin neresi olduğuna dair daha net bi hisse sahibim nihayet. en güzel yer henüz gidilmemiş olandır kafasıyla hacı aklımda bi yer var adresi bi tarif etsene arasında bi haldeyim. (eeran moderasyonunda gerçekleşen bi bitmeyen sigara istiyoruz etkinliği esnasında hayatımın en taşşaklı dank etme olayını yaşadım) maşallah. 
gidiş başlıklı sevgili hikayeleri var:
allah eksikliklerini yaşatmasın. amin. kankadan sevgili oluyo da sevgiliden kanka olmuyo bi aşamada ya yatağa bağlıyosun ya da ukte kalan hıyarlıkların hesabını kesip gerginleşmeye. ama hep olsunlar hiç gitmesinler. 
şahane insanların şahane düğünleri var:
onca bekleyişten sonra ankara'yı tek geçmek isterdim ama sanırım silivri en gözde düğünümdü. en azından gülesin ve yiğit evlendiği zaman girdiğim 'allam galiba ölücez' triplerine girmedim hiç birinde. hepsini olgunlukla karşılayıp üzerime düşeni yapıp makyaj yaptım. 
yaz boyunca bitmeyen teras sohbetleri ve sabahına damda doğan güneşle birlikte uyanmalar var:
en favorim 500. tivikimin sabahı. ama o gece kendi kendime sohbet etmiştim sanırım :)
uçak korkumu atlattığım yolculuklar var:
'korku öyle olmaz böyle olur'muş dedirten okyanus üstü türbülans hikayesi esnasında uğur'a baktım hocam yapcak hiç bişe yok bak hostes nasıl da sakin dediği an hayatımda yeni bi dönem başladı. 
hala tek çocuk olmak var:
canım istemiyo işte daha iyi bi neden olabilir mi sorusuyla bişeylerin cevabını almak istercesine manasız inat edişlerimin hastasıyım. anlaşılmadıkça da tek çocuk olarak kalmaya, daha da yaramaz, bencil ve ikiyüzlü olmaya devam edicem sanırım. 
yapmazsam çatlarımlarım var:
son ve en gereksiz hareketim saçlarımı emekli öğretmen gibi kestirmek oldu sanırım. en sevmediğim huyum. kabak gibi koca kafamla bön suratımı aynada her sabah görmek zorunda kalmaktan daha travmatik bişe götümde patlamadığı sürece de yapmaya devam edicem sanırım :( zaten önemli olan iç güzelliği di mi aq?
iyi ki'ler var: 
sınıf arkadaşlarımın bir kısmı ajan (neyin ajanı bilmiyolar ama..) olduğumu düşünseler de başka insanlarla başka şeyler her zaman taze tutyomuş bunu anladık. 
sanırım cevabı ben de bilmiyorum allam galiba aklımı yitirdim dedirten şaşkınç sorular var:
''cemal süreyya kim?'' gibi 
'hayaller gerçek olmak için vardır'lar var:
şahane bebekler doğdu bu sene. favorim içine murat almedar kaçmış kuzen bebeği ege. bin sene sonra bile hatırliicak olsam gülümseticek 'alibeyköy merkez evs yapsın herkes' halil de favorim.
'off mutsuzluktan yerlerde sürünüyorum'lar var:
arnavutköy'den gidince bi sırt çantasında 3 parça kıyafetle bir ay geçirip aynı kazağı yıkamadan 4 kere giydim. alkış.
nası değişti anlamadım gitti'ler var:
artık sıtarbaksta adımı sorduklarında nesli değil 'neslihan' diyorum.  

bu yıldan da oldu. afferim. 

yeni yıldan dileğimi düşündüm bilemedim. her sene olduğu gibi bu sene de bir mini one diliyorum elbet (ama ilk kasa). bu klasik. sanırım olmiicanı olsa da bi sike yaramiicanı bildiğim şeylere dilek diyorum. gönlümden geçip ulan ne güzel şeyler bunlar dediklerimin hepsini zaten kafada oynayıp benim olcaklarını bildiğim için dil'lendirip de bu da dil'eğim dersem olacaklara haksızlık ediyomuşum gibi geliyo.

derin nefes alıp dalıyorum 1,2,3 hıppppp :)

No comments: