16 September 2011

kalkışta inişte ve kemer ikaz ışıkları yanarken kemerimin bağlı koltuğumun dik ve masamın kapalı konumda olduğundan emin olmam gerekitği konusunda gayet ikna olmuş durumdayım. hatta kendi güvenliğim için oturduğum süre boyunca kemeri bağlı tutmakla ilgili de hiç bi derdim yok. el bagajımı baş üstü dolabına ya da koltuğumun altına çıkışları engellemiicek şekilde de koyma konusunda çok hassasım. ancak neden iniş esnasında güneşliği açtığımızı anlayamıyorum. herşeyin olduğu gibi bunun da bi nedeni var-mış

bazen önerileri değil de öneriliş şekillerine çok takıyorum. ortak kullandığımız tuvaletlerde ''tuvalet kağıtlarını çöp kutusuna atmak'' ve ''kolzete tuvalet kağıdı atmamak'' şeklinde iki farklı şekilde kurulan rica cümlelerinde olduğu gibi... tuvalet kağıtlarını çöp kutusuna atın diye yazan bi işletmeyle klozete tuvalet kağıdı atmayın diye yazan bi işletme arasında müşterileriyle kurduğu ya da kurma ihtimali olduğunu düşündüğü ilişkiye istinaden bi seçim yapma durumu var mı? (aslında burda bi soru daha var: işletme nerede hangi hizmeti hangi sınıfa verio... offf deliriom galiba) ya hiç bişe yazmayanlar ne oluyo o zaman? 

bi de bu akşam asgari ölçüde dini patiklerini yerine getiren müslüman bi kadının içki içip çakırkeyf olmuş bi erkekle sohbet ederken ne kafası yaşadığını çok merak ettim. benim biraz geri kafalı kitapsız insan kafası yaşadığım kesin de diğeri de şahane fantastik olsa gerek. farkedip sonuna nokta koydukları +1500 fact daha vardır heralde. afferim onlara. bi de +1500 illusion da promosyonu oluyodur belki. fact ve illusion birbirine denk gelen kıyaslamalar diil ama burda... siktir et! ayrıca neden ingilizceler onu da bilmiyorum. derviş'e sormak lazım. 

sormak lazım gelen başka şeyler de var. söz konusu özne her kim ise
whatever i say it's alright ya da whatever i do it's all good 
olmasa olur mu? öye olduğu için değil kabulün olma ihtimali olduğunu düşündüğüm için sorasım geldi. 

bi de emin olduğum ama zaman zaman katılmadıklarım var. 
silence is (not?) the way

bi de hak verdiklerim var. yine söz konusu özne her kim ise
i'm a stranger in this town 

susarken çıkan sesten kulak patliicak gibi olur mu be?


No comments: