08 September 2011

2 gündür bi homoyum ki sorma gitsin... bööle arada bi içlenip ağlamalar yok efendim 'aman da hayat nelere gebe bak başımıza neler geldi, halil'i kesss koca adam olmuş' nağraları falan!....

tabi bütün bunlar olurken gerçek dünyada nesli nesli olmaya devam ediyodu unutmşum. halil'i evde bırakıp hostele dönerken bi yandan ağlamiicam ulan sikerim ne bu homoluk diye kendimle kavga edip bi iki duvar tekmeledikten sonra mr ikna ile kisa bi telefon konuşmasından sonra kendime geldim. bu esnada her köşe başında durup vitrin baktığım için kaybolduğumu biraz geç anladım. saat 10 buçuk falan olmuştu ve bahariyeden bozma ankara kılıklı sokaklar elbette bomboştu. sonra iki çocuğun yanından hızlıca geçerken almanca konuştuklarını ama cümle içinde 'zaten' 'araba' gibi türkeç kelimeleri duymuştum. tam çocukları geçmiştim ki sanki fransızca konuşuyolar gibime geliyo dememe kalmadan biri 'yok oğluumm fransız diil bu karı' dediklerini duydum. veee yine kafamın içindekilerle birlikte muhakeme yeteneğimi de kaybedip 'acaba bana bişe yaparlar mı' sorusunu düşünmeden 'yürü git lan' diye bişe çıkıverdi aazımdan.

sonra haifi gergin hafif komik 1-2 diyalog... gecenin sonunda bi rak barda oturmuş gençlerle ısmarladığım biraları içerken 'abla sen de bayaa bi erkek gibi çıktın' falan diyolardı.

şimdi fotoğraftaki gibi durmuş 'ulan koridor korkum yüzünden kaldığım hosteldeki asansörü nası oldu da 2 gün sonra farkettim, sik gibi her seferinde 5 kat çıkıp nefes nefes kaldım'' diye mal mal düşünüyorum.

nerde kalmıştık neslicim?

No comments: