23 June 2011

durarak hareket edilir mi?
hayata çalım atmaya çalışmak...
çalım atmaya çalışırken varoluşuna hayran kaldığın şeylerin peşinden koşarsın. sonra bi bakmşsın çalımın sahip olduklarına hayranlığın içinde rutin deparlar olmuş çıkmış. hoca sana kenarından bağırır, savunmayı açık bırakmayın diye. hocaaa hoca ne savunması gole gidiyorum ben diye diklenesin gelir ama futbol takım oyunu. kendi defansım kendi kıçımı kollasın gollerde takıma diil bana yazılsın derdin vardı madem tenis oyuncusu olcaktın baştan.

okulu hiç tek başına kırmamış birinin bunu anlaması mümkün mü acaba?

Ben okulu hep tek başıma kırdım hep de çok mutlu oldum. her zaman yapacak daha iyi bişeylerim oldu. taa ki benden gayrı güneşin kendine malik doğduğunu canım yanarak öğreninceye kadar.

... erkeklerin bi kadına haranlığıysa miyoplukları kadardır. sonra hemen bi iktidar kokusu yayılır etrafa gözlüklerini taktıklarında. o an batar ilk miyopluk zamanı anlamadıkları için hayran kaldıkları kıvrımlar, erkeklikleriyle boy ölçüşüldüğü sanılan mimikler, seslenmeler, delikanlılıklar.

ben miyopmuşum itirafı farklı şekillerde gelir sonrasında.

geç farıkna varmış olmanın ve yok canım olur mu öyle şey ses tonuyla ben nasıl miyop olurum şaşkınlığı arasında bi yerlerde şimdi bi gözlüğe ihtiyacım var diye ağlanabilir.

bende bi de astigmat varmış, baktığım yer meğerse pipimin ucuymuş mesafeyi tam ayırdedememişim diye daha bakınaklı bi yerde yeni bir bakış pozisyonu alınır.

sen de miyop oldun, iki kör, sağırlar olmadan birbirini eyleyemez diye ana yemekten evvel laftan ibaret salatayla karın doyurulur.

tam seçemedim bacım ben sizi benden yana göğe bakıyonuz sandımdı, o esnada annem geldi diyarımız meğer bağdat imiş itirafı yapılır. 

No comments: