16 June 2011

başımıza gelen en ekstra olaylara tepkim ''biz başka türlü öğrenmiyoruz ki tabii böyle olacaktı'' oluyor. burda bi mantık hatası olmalı. ya başımıza gelenler en ekstra şeyler değil ben kendimi diğerlerine nazaran dünyanın merkezinde sandığımı farkında olduğum için ya da öğrendiğimi sandığım şeyi aslında öğrenmeyip sonrasında (s)anılacak bişey olarak cebime koyduğum için böyle oluyo.
bencil olmak ayıp diil. yani bence diil. bencil olduğun gerçeğini yok sayıp anlamsızca ''prensipleri olan olgun bi insanım'' resmine koşmak ayıp bence.

bişeyi çok istersin ama ilk istediğinde aslında gerçekten onu istediğini farkında olmazsın, şöyle de bişe var acaba benim olsa / ben o olsam nasıl olur diye sabahları ilk uyandığından çişini yaparken havadan bi yerden geçer ya o düşünce. sonra istediğini farkında olmama dolayısıyla da dillendirmeme durumu sürekli hale gelince, istediğin olmak için bişeylerden vazgeçmen gerektiğine ayarsın. sinsi sinsi gelir bu fikir. mesela, buralı olmaktan sıkılıp burayı terk etmeye karar verebilmek için her olanın batması, olanı anlamlandıramadan kendini uzaylı gibi hissetmek ve buralı olana bok atmak gitmek için gerekli motivasyonun %70'ini verir. insanız aq. tabi böyle olcak.
ya çişinle birlikte bu fikir de terketsin seni
ya da klozetten kalk ve kasetlerinin başına oturup şu videoyu bitir nesli

1 comment:

Anonymous said...

olgun olan bi (bencil) insan gibi konuşmuşun, bence..