08 September 2010


bU HaYyATtA heRşeY βO(K)LitiK oLmaK içiN

herkes u2 konserinden bahsediyor elbette. boru diil u2. fanatiği olmamama rağmen, beleş biletle girmiş olmama rağmen, en sevdiğim şarkının söylenmemiş olmasına neden çok bozuldum die düşündüm. 2 nedeni var.
1-insanoğlu bi garip, konserden 48 saat öncesinde bile abileri sahnede görme konusundaki motivasyonum her yılbaşında minione dileme motivasyonum kadarken, ''madem şimdi konser seyircisiyim o zaman neden u2 fanı gibi davranmayayım, ben zaten bu adamların ezelden beri hastasıyım-ki palavra çoğu-' kafasıyla çakma bi fan psikolojisi geliyo insana. insanoğlu çok kuş hafızalı yau!
2-havaya girmek için hiç kasmadığın bi konser, almış yürümüş... kaç zamandır orda olduğuma ve nasıl tepkiler verdiğime dair en ufak bi fikrim olamayacak kadar mutluyken (hatta bi ara sahnedekilerden sonra şu anda bu hayattaki en mutlu insan ben olabilirim diye düşünecek kadar kafayı yemişken) zülfü'nün sahneye çıkıp bilmemkaçbin kişiyle birlikte solo ''yiğidim aslaaaaannııımmmmm burraaa yaatııyooorrrr'' diye şarkı söylemesi, içimde, akbil kuyruğunda birinin gelip arkadan bana değdirmesi sonucu yaşayacağım taciz kızgınlığı hissettirdi. lan! zülfü dinlemek istesek anasının amı kadar yol gidip, çamura bata çıka 0-6 yaş zekasına uygun labirent oyunu simülasyonuna girmezdik. no'lu yani şimdi? ''sahneden bono egemen bağış lafı yüzünden seyircilerden özür diledi'' zanneden bir grup salak orgazm oldu o kadar.
halbuki konumuz u2 acaba ''stuck in a moment'' söyleyecek mi? aaa ulan sahneye bak a.na koim adamlar yapmış şaşkınlığında konser izlemek varken, şimdi birilerinin gerçeği olan ve maruz kaldıkça kendimi yalnız hissettiğim şeyin ortasında, sıkışmış buldum. stuck in a moment dinelemeyi beklerken kendimi koca stad üzerimden geçiyomuş gibi sıkışmış hissetmem de hiç ironik falan olmadı ayrıca.

yaşasın sevgilim oldu mektubu'ma bu sene, önümüzdeki kış için planlarımdan bahsetmemiştim. şimdi vakti geldi: hayatın en azından bana böyle olma ihitimaliyle uyanmam için mecburen sen de orda olmalısın. (yapcak bişe yok) tabi bundan haberin olabilmesi için mektubumu bizzat adresine iletmem gerekecek.       
Post a Comment