30 June 2010


oysa ki bambaşka bi melankoli hayal etmiştim yatağıma yattığımda gidişinin ardından bu gece. sen gitmiş olacaktın -ki aylar önce gitmiştin aslında- ben de ardından bedeninin orada olmayışıyına gücenip ''hayat'' diyecektim en fazla! ama şimdi bir tek kelimem var aklımda ''hata''! insanlar kendi canları yandığnda güvenli olana koşup ''acıt acıtabildiğin kadar'' oyunu oynarken yuh bea! dedim hep. vücudumun her yeri acırken şimdi, sen gittin ya! arkandan keşke birer köpek olsaydık da birbirmizi ısırıp etlerini koparsaydık hayatta kalma iç güdüsüyle, o zaman bu kadar acımazdı her yerim diye kanırıyorum.

nefes alıp verdiğin yerde olmaktı belki de tek bahtsızlığım.

açık sözlüydün, ben yakmış olsam canını beni bu kadar üzmeyi hakedecek, söylerdin mutlaka. son düzlükte kura çektin ve tabii ki bana çıktı ve elindeki koca taşı indiriveridn. tm isabet tebrikler.

''gerek yok neslicim bişe yapmamıza''!! evet bence de gerek yok. gerekli olduğundan değil, canım muhabbetinle vedalaşmak istediğindendi tüm telaşım. neyse ki telaşa mahal yok sakin ol''u senden duymuşken hep, gider ayak öğretmiş de oldun en bilmiş tavrınla.

giden ilkkişi değilsin sırf aynı yerde nefes alıp verdiğimiz için gitmenin acısını benden çkaran, neyse ki son da olmayacaksın, her seferinde canım yanarken ''insanlar bu kadar acımasız ve bencil olamaz ben geç anladığım için hayatta kalma şartı 101'i öğrenmeyi...

şimdi devam edebiliriz hayatlarımıza en açık sözlü, pozitif kukulu pipili hallerimizle.

nasıl olsa sakinleşince üzerince konuşuruz medeni insanlar gibi di mi? insanlık hali çünkü, hepsi bizim için: gelir, geldiği yerin rüzgarıyla etrafında ne ar ne yok savurur. güneş açınca medeni oluşumuz gelir aklımıza ve konuşuruz insalar gibi. di mi ya!

ben bu gece, kapnın önünde uyuyup her bulduğu delikten içeri girip no:1'in kapısına kamp kuran ilhan köpek olmak istiyorum. sadece havlamayı ve hayatta kalmak için ısırmayı bilen ilhan köpek...
bi bira da benden canım arkadaşlarım. hayat hepimiz için bu geceden sonraki gibi devam edecek nasılsa.

1 comment:

Anonymous said...

kimse sadece kendisinin olamayor belli ki, insansa, sevgiyle..