31 May 2010


BULDUM! (galiba) neye bozulduğumu buldum.
ZAMAN!a
tabi bu sefer de açıklaması çok zor. önce 30 oldum ya ondan diye dolandım ortalıkta ama ''ne alakası var nesli, ne zaman böyle dünyevi şeylere takar oldun'' diye sorarken kendime, cevabım olmadığı için ''30 oldum ondan'' diye gezdim bi süre. 30 olmak da zamanla ilgili ama öyle bişe diil bu sıkıntı. 30 olduğumda gündemime girmiş olması elbette tesadüf değil ama derdi olanla değil olma şekliyle ilgili...

''dün gibi gelen''i yaşarken şimdi; o dündü madem neden bu günün gelmesini bekledim ve o dünken söyleyemedim? şimdi ne dün kaldı ne de dünden kalanlar. ööle kendi başıma içlenip anneannem gibi gücene gücene ağlıyorum... hala geçmemiş olabilir mi acısı diye düşünürken -başından beri acıttığını kabul edemeyip- ne zamanki gerçek acılar hissedene kadar inkar ettimse de olmamış. şimdi kabul etmek, sonra yüzleşmek, sonra kavga etmek ve en son umutmak istiyorum.

zamana bozuluyorum çünkü ben erteledikçe, o hılzlandı gibi... şimdi bi bakıyorum üzerinden 149 bin sene geçmiş ben hala ilk gün ''şimdi diicem'' ''yarın yapıcam''larda kalmışım... hem de o zaman bi tarafım hep, ''bitse de gitsek'' kafasında, aradan zaman geçince nasılsa geçicek diyodu.

1. mesela: haziran'a 24 saatten az kaldı! n'olucak? hani haziran gelinceydi... biliyorum n'olcaanı. bi sikim olmiicak çünkü ben aynı nesl'yim.
2. mesela: 7 kilo almamın üzerinden 1,5 ay geçti! n'oldu? hani? 60'ı da geçmişim :S
3. mesela: eylüle 3 ay kaldı! -köpek alıp sevgilimle kalmayı köpeğe tercih edicektim- n'olcak? hiç! 57. kere kıçımın üzerinde aynı pozisyonda kalıcam.
4. mesela: artık evdekileri daha sık ziyaret edicem! n'oluyo! 8 günde bir akşam, haftada 3 kere telefon.
bunlar görünen gündelik 9binküsür meseladan sadece 4'ü ki bi de ''sustukça konuşan'' kafası meselaları var, evlere şenlik.

gün içerisinde yüksek sesle 500-700'den fazla cümle kurmuyorum galiba... iyi geceler dilerken her neredeysem, ertesi gün kuracak olduğum cümleleri de merak etmiyoru çünkü çişimin gelmiş olmasıyla alakalıdan öteye gidemeyip, alo'dan ve sorulan soruların cevaplarından ibaret olacaklarını bilerek uykuya dalıyorum.

kendime yaptığımı başka kim kime kıyıp da yapabilir acaba!
tüm bunlar geliyoken bi yandan da binseksenaltı tane komik şey geçiyo aklıdan... iteyerek yapmıyorum bunu. 24 saat hiç durmadan kussam hepsi geçicekmiş gibi...

bir iki gün önce dolaplarmı temziledim ondan böyle oldu galiba!

acaba manasız sözler verip kendimi kandırmaya çalışmasam herşey (birleşik mi yazılır nesli! aynı soruyu bi günde 977 kere sormayı başarabilenlere selam olsun) daha kolay olabilir mi?
-hmm bu söylediğinden herşeyin daha kolay olmasını istediğin sonucunu çıkarabilir miyiz?
*herşeyin diil elbette ama ...
-bi daha soruyorum!! ''BU SÖYLEDİĞİNDEN HERŞEYİN DAHA KOLAY OLMASINI İSTEDİĞİN SONUCUNU ÇIKARABİLİR MİYİZ?
*konumuz bu diil ki sana n'oluyo da hemen ''cevabı 30 kelimeyi geçmeyecek şekilde cevap veriniz'' moduna girip hayattan bunalmış baba asabiye yapıyosun!
-ben asabilyet yapmıyorum, çok basit bi sordum (soru bir kere daha, en belirgin vurgularla, üstten bi yerden bi kere daha tekrarlanır.)
*''bi siktir git'' amına koim doktora geldik de karın ağrım ne zaman şiddetleniyoyu mu bulmaya çalışıyoruz ki bu manasınz can sıkıcı ses tonuyla sana cevap vermek zorunda hissediyorum kendim..
-neyse unutalım bunları, gergin olmanın ne manası var canım ''ne güzeliz'' aslında.
*hehehe! evet ben bir mal ve kuş beyinli olduğum için de tüm olanları 2 saniye içinde - ya koca bi suçluluk duygusuyla ya da söylenen herşeye 1 saniyede kanmayı başarabilen tek insan ünvanıyla- unutarak
güftesi ZAMAN'ın akışı, bestesi de içime vermeyi kendime bir borç bilirim tarafından yaratılmış şarkıyı söylemeye başlarım.
belki de son zamanlarda herşeyi unutup hiçbir şeyi de aklımda tutamama nedeni sürekli bir şarkı ezberlemek zorunda kalışımdandır! kim bilir?
2222 bilir.
şarkı yaz 2222'ye gönder, beynin dursun.
''annen kifoz''
küfretme lan!
lan sus lan*
şş bana bak!
la hassikk...
şş olm sen kime...
sana ne lan göt!
biri kese atsa off var ya nası rahatlarım aslında.
kendime yeni bi nick buldum kullanmaya utandım ergen şeysi gibi geldi ben de bütün şifrelerimi o yeni bulduğum şey yaptım. ''nslable'' bu ne la! bu geyiklikle benden anca mor t-shirt olur.
zaten artık canım başka da bişe olmak istemiyo! 23.647 kere söyleyip bi sikim olamadıktan sonra hiç hevesim kalmadı. şöyle iki geyik olalım da keyfimizi bulalım ya :) her söylenene inanınca insan böyle oluyo sanırsam...
bi keresinde de emre tarımcıoğlu ''siz benim sandığımdan da yenisiniz'' ''benim evde bi sandığım var ondan bahsediyorum''.... gibi bi espri yapmıştı bak şimdi aklıma o geldi.
şimdi annem olsa bıdır bıdır anlatsam.

1 comment:

∂sLI said...

Ben henüz yapamıyorum ama; siktir et be yahu :-o