13 April 2009Nooluyo millete herkes kafayı yemiş. Böyle şeyler olunca çok üzülüyorum. Sebebi kötü şeylerin olmuş olması ve benim de bunlara şahit olmam değil. Etrafımdaki çoğu insan bi takım şekillere bürünmüş bişeylere taraf bişeylere karşı kendileri olmuş gibi görünüyor. Sonra bi bakıyorum aslında hayatta karşısında durdukları şeyin ta kendisiler. Şimdi bu GS-FB maçı fiyasko oldu ya bu sabah internete bi bakıyorum herkes 'aaa çok ayıp şeyler oldu biz futbol izlemek istiyoruz' diyip ilk cümleye noktalı virgül koyup '...; arda da bokunu çıkardı, lugano zaten melek görünümlü şeytan' diye devam ediyolar salyalı konuşmalarına. Lan! Nooluyo? Bi insan olun be! Bi kendiniz olun yau! Bok gibi maçtı, üstüne bi de köpek gibi dalaştılar ötesi var mı? En büyük fener olsa galatasaray'a nolcak, şampiyon galatasaray olsa fener'e ne? 
Canımı sıkan mevzu fener - galata mevzusu diil. Küçük ulvi hayatlarımız etrafında ceryan eden olaylara bizim ne tepki verdiğimiz. Başka bi örnek: CHP seçimden sonra kafam kadar billboard yaptırdı 'boşa yanıyodu söndürdük' sloganlı ampul resmi bastırdı ama billboardları gündüzün köründe bile eşşek gibi projeksiyonlarla aydınlattılar. Sonra bu CHP oy veren otuzbirci (pardon ne olduğunu bilmedikleri 6 ilkeye tapan) 4-5 senede bir vatandaş olma heveslisi büyüklerim bu afişlerle övündüler. Ayıp be! Noldu yani şimdi? Afferin sen kazandın? Neyi kazandın peki. Her görmek istediğimiz resimin niye görebildiğimiz kadarına tapıyoz. 
İlle bi taraf olmak ve o taraf olunca en yüce en şampiyon en sikim sokum olmak istiyoz da niye? Ulan insan döner kendine bakar be! İçinde küçücük olduğumuz bu büyük şeyler kadar sanıyoruz ya kendimizi çok gülüyorum. Büyük GS camiasının zavallı olduğunu hiç bi zaman bilemeyecek FB'li kılıklı sünepelerisiniz işte. 
Sonra kendinen bi haber yarış atları yetiştiriyo anneler, sonra o at kılıklı dallamalar 'düşeni kendime paspas yaparım cilalı ayakkabılarımla da uyumlu olur' gündemiyle kime sokup çıkardıklarını bilmeden çılgına dönerler. Bu performans kaygısı niye. Yersiz yurtsuz olsak keşke! 
İnsanın hiç bişe olmayası geliyor, ne komşu, ne taraftar, ne çalışan, ne sevgili, ne müşteri, ne öğrenci, ne anne, ne arkadaş, ne vatandaş.... zaten böyle bi nesli'den de bi sikim olmaz!  
Çok minnacıkım ve bundan ötürü çok mutluyum. 


No comments: