26 October 2008

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz. Yasak olsa ne yazar? Nesli kızar sonra yine yazar? Bi yandan ayıp ediyorum; karşı durduğum yasağı, gözünü sevdiğimin teknolojisiyle delip alternatifini bulduğum için. Yapmamak lazım, adamlar etmiş bi dallamalık, engellemişler siteyi, daha neye kasıyorum? Buldum işte yazmanın başka yolunu. Bulamasaydım sinirden sağa sola küfürlü entryler girmeye devam edecektim. İşim halloldu ya gerisi çok da bipppp. Yapmamak lazım yine de. Yasaklamışsa birileri yağ sürmüş demektir ekmeğimize, yoksa nerden bulcaktık adalet bakanlığının sitesindeki bilgi edinme şeysini.
Bu arada ben bi kere dış işlerinin bilgi edinme şeysine başvurmuştum, tabii ki bunlarda siklememişlerdi. Bende soora Riga'daki konslosluğu gidip kendimce şikayet etmiştim, biraz duygu sömürüsü yapıp biraz da salağa yatarak. Sonra hemen telefonla aradılar 'sevgili vatandaş nedir derdin' diye. Böyle mi yapmak lazım?
Valilik okul kapılarına dünyanın parasını verip bez afiş yaptırmış 'geleceğimizi güçlendir.yoruz' diye. Lan dallamalar ne geleceği ne güçlendirmesi; o okulları kumdan kale diye erikli sahilinde 3 yaşındaki bebeler denizden kum çekip yapıolar be!!! Ne şerefsiz adamlarsınız. Ettiğiniz hıyarlığı allayıp pullayıp üzerinden pirim yapmak için reklama kasıyonuz be!
Hee bi de 77 günde biten metrobüs var tabi. Yaptınız o durakları çevre yolunun ortasına, tecavüze kerhane misali; otobüsten inene göstermelik bi durak kondurdunuz hiçbiyerin ortasına. Millet otobüsten inio, yolun diğer tarafına geçio, yol yok kaldırım yok ışık yok. Afferin. 77 günde biten metrobüs ezbere büyümüş göstermelik akıllarınıza bela olur inşallah.
Taksim'de duraktan hareket ettikten sonra yolcu alan otobüslere ceza kesen zihniyete de sokiim. Durak mı var ki ceza kesiyonuz? Kendiliğinden olan herşey makbul bu hayatta. Kendiliğinden olanı kimse farketmez. Farketse de doğduğundan beri öyle olduğunu sanar, ses etmez. 77 günde biten ama 3 sene sonra kullanılmayacak metrobüs gibi, Cukkayı yağlayan oklul inşaa paralarının yetmeyip reklam kampanyalarınıza finansörlük ettiği gibi....
Bu blogu yasaklayan hayat her nası bu hale geldi ise aynı iğrençlikle devam etsin! Burnumu tutarak da yürüyebiliyorum. İşime geldiği gibi. Ben işimi görüyorum. Geri kalan zavallıların allah belasını vesin. Hahahahahah. Yakıştı mı? Böyle mi yapalım? Bu şekilde mi yaşayalım hayatı? 2 gün önce engellendiğini duyunca blogların sinirden bi ağlamadğım kaldı. Eşşek kadar halimle saatlerce dizlerime vura vura 'ulan nası olur bu' diye kahrettim, küfür ettim. Sonra ne oldu? Al işte! Bu kadar zavvalıyı(m)(z)
Hep şey derim ben.... S...imde bile diilsin, düşün bak o kadar diilsin ki s...im bile yok diye. Biri ben alıp duvardan duvara vursun lütfen. Bu coğrafyada yaşıyor olma hakkını faşist olma haliyle ödüllendiren biri olsun en saykosundan. Gülmekten katılsın bana. Seni öldürmek istiyorum öldüreyim ki aldığım parayı hak edeyim desin! 3 senede bokun içinden çıkıp kabadayılıkla parayı balyaladıktan sonra içine plazma tv takdırdığım volkswagen minbüsümün arkasına ay yıldızlı stop lambası taktırıp bu düzenin amına koymak, kendi kurallarımla yaşamak istiyorum. Köprü trafiğinde emniyet şeridinden girip gişelere gelince 2. sırada araya kaynamaya hakkım olsun istiyorum.
Ha ha haaaa!

No comments: