14 July 2008

cuma gecesi

bi yanda fiyakası düzgün bir sürü çocuk...tinerCİ. öbür yanda bilmemneCİ bir sürü çocuk, muhtemelen hiç bi zaman da bulamayacakları (olmayan) fiyakalarıyla...hangisi daha şanslı? sokakta elinde bali poşetiyle son model giyinen ve türlü türlü dünya halinden haberdar olanlar mı yoksa kapı eşiğine sıkışıp kalmış, milyonlarcasından biri olmak için “doğru” olanı yapmak için kendine söylenenlere itaat edip yandan yemiş fiyakalılar mı?

keşke tanışabilseler. fiyakalı zavallılar fiyakasız bebelere dünyanın kaç bucak olduğunu anlatsa. yerle bir olsa her yer, bir olsa her yerler, Ciler ciCiler kafalarını çevirmeseler birbirlerine trafik ışıklarında karşılaştıklarında. kortuğuklarında birbirlerinden, gözlerinin içine bakabilesler keşke. kimsenin canı yanmaz o zaman. ne olanın ne olmayanın aklı karışmaz “öteki” ni düşman ederken.

cumartesi sabahı


hayal gücüne kurban olduklarım... evet evet onlar. etek altındaki kukunun donsuz olabilme ihtimalini hayal edip lllşşşupş sesini çıkarabilen ellerine kuvvet pezevenkler... beni de satın n’olur!

cumartesi öğlen

20 yıllık berber. artık haftasonu müşterisi kalmadı 19 mayıs sigara bilmemenesi yüzünden diyor. tek eğlencesi işinici gücünü bitirip buraya saçını başını yaptırırken sigara içemeye gelen haftasonu müşterim vardı benim diyo. üstüme iyilik sağlık.

çok da içmiyorum halbuki ne oldu yau?

No comments: