31 December 2007Klasik her yılın son günü yapılan "geçen senemin en leri" geyiği yapmiicam. Muhasebeyle işim yok. Hesap tutyorum o ayrı :)Aklıma bu sabah gelen ilk şey...

İki yıl önce dün gece yeni yıl alışverişi için sokağa çıkmıştım. Aileye çok güzel hediyeler almıştım. Aldığım hediyeler elimde fazlalık yapmasın diye arabanın bagajına koyup, ofistekilere hediye almak için alışverişe devam etmiştim. Ah nası keyifliydi. Hediyeleri sanki onlara değil de kendime alıyomuş gibi Ferhun'a kullanmayacağını bile bile kokoş bi çay bardağı almıştım hatta. Neyse, sonra alışveriş bitti, arabaya doğru yürümeye başladım. Aaaa bi baktım arabayı 2 çocuk kurcalıyo. Galiba takip edilmiştim, çünkü çocuklardan biri beni tanıdı ve diğerine kaç diye bağırdı. Bağıran sokağın öbür tarafına koşmuş diğeri de bana doğru koşup üstüme abanmıştı. Bende elimdekileri O'na fırlatıp sokağın diğer tarafına doğru kaçmıştım. Sonra klasik... Hiiiç bişe olmadı. Arabanın kapısını (camı değil bakın kapısını) kırmışlar, hediyelerimi almışlar sonrada kaçmışlardı. Korkudan ata ata köşedeki erkek berberine girmiştim "yardım edin su falan verin, bakın başıma neler geldi hadi çok korktum" diye. Onlarda "lütfen dükkandan çıkın biz bu çocuklardan çok çektik sonra gelip bize dadanıyolar" demişlerdi. Bi de onlarla takışmıştım. Yılın son gününü karakolda ve tamircide geçirmiş ofisteki kutlamanın son yarım saatine katılabilmiştim. Üzerinden 2 yıl geçti. Hep başıma böyle saçma komik olaylar geldi. Her seferinde de burnum bile kanamadan yırttım. Nasıl başarabiliyorum bunca olayı kendi başıma getirmeyi ve sağsalim kurtulmayı bilmiyorum. Ne demek bu acaba? Bu yıl da "ahauhauahuahuahueheu" bi sürü olay oldu. Paramı almak isteyen çocukla kanka mı olmadım, cüzdansız sokağa çıktığım bi gün kaza yapıp çantamı mı çaldırmadım, eski tayfamla karşılaşıp tehdit mi yemedim... Oldu bişeyler. Ben de her zamanki Nesli'liliğimle "e tabi olur böyle" halimle hep katıldım mevzuya.
Şimdi yine yeni yıl. Neler gelir neler gelmez bilemem elbet ama yine komik yine "eh be"ler olacak.
Hayırlısı olsun. Bu sene de her zamanki gibi Mini Cooper diliyorum yeni yıldan. Mini One'da olur. Mini olsun da... Kandırılıyoruz hep.

No comments: