25 September 2007


"Bu gün olmazsa yarın"lar? Neler oldu bu zamana kadar bu mu olmayacak? Motivasyon meselesi bazı şeyler de bu hayatta. Bekleyerek olmuyo ama beklemeden de bilemiyorsun işte n'olcak diye. Bi gece dışarı çıkmıştım, tayfada bayaa kalabalıkçaydı. kafada bi dünya :)O gece ara ara aklımdan geçenlerin içindeyim şimdi. Aylar önce yine bi inşaata gitmiştim. Şimdi o inşaatın da içindeyim. Bi sene önce bi pencereden aşşağı sarkıtıp ayaklarımı uzun uzun düşünüp yazmıştım bolca. Olmasını istediklerim ve istemediklerim diye bi liste yapmıştım. Şimdi ayaklarını pencereden sarkıtmış neslinin defterindeki cümlelerdeyim. Aman ne hoş. Nedir?
Ne nedir?
Bu döngü her satırdan birinde tekrarlanacaksa neden yazıyorum yada neden yaşıyorum?
Hep bi belirsizlik olmalı ki rahat edesin.
Evet di mi?
Yeni birileriyle tanışınca mutlaka tanıdıkları başka biri bizden oluyo. Bunun gibi bişe işte.
Bu varsayımlardan yola cıkıp A=B B=C İSE A=C... Oh ne rahat o zaman. Ama öyle diil işte hayat. 1 olur 2 olur 27 sene hep olmuştur. En güvenli sanılan zamanda kıçını yaslarsan eğer "oh" dediğin anda, yasladığın yerine giriverir elinde avucunda ne varsa. Ki kıymeti bilinememişse bu zamana kadar eldekilerin, giren asla çıkmaz o kıçtan. Ay çok pardon böyel göt kıç diyorum ama umarım bi sakıncası yoktur. Bilmiyorum. Az evvel burda çimlere yattım. O zamanda düşündüm bi sakıncası var mı acaba diye. Yok niye olsun ki. Çimler yatmak için varken kimse yatmıyosa benim çakmalığım diil bu heralde. Varsa da geçmiş ola :) Ben yaptım oldu. O zaman niye bu mevzuyu uzatma çabaları. Ne bu gaza gelişler(!!!)
Hayır olsun. Benim olsun, temiz olsun, uykumdaki olsun...

1 comment:

gulesin said...

bi tek şey diycem:
berfu diye bi manyak arkadaşım var benim. yıllar önce, düşünüp düşünüp, büyük bi hayat felsefesi açıkladı hepimize, bizi toplayıp. Şöyle der felsefe: "kizlar yapar, erkekler yapamaz"
tersini ispat etmek için erkeklerin yapip kizlarin yapamadiklarini sayanları mantık dersine hoca olmalari icin milli egitim bakanliği'na gönderiyoruz. ve tekrar ediyoruz:
"kizlar yapar, erkekler yapamaz"

operim..